Import výsledkov Testovania 9 na stredných školách pre prijímaných žiakov

Často kladené otázky:
Predpokladaný čas na čítanie: 1 min.

Úvod

Stredné školy môžu získať výsledky Testovania 9 pre žiakov v prijímacom konaní cez rozhranie Testovanie 9. Školy pritom použijú rovnaké prihlasovacie údaje ako pre portál MATURITA. Aby ste nemuseli rodné čísla žiakov do rozhrania vpisovať ručne, dajú sa jednoduchým spôsobom preniesť z eŠkoly.

Postup

 • Spustite program eŠkola, prepnite sa na pohľad Žiaci, zvoľte Prijímaní žiaci a označte tých žiakov, pre ktorých zisťujete výsledky T9. (Stlačením Ctrl+A označujete všetkých žiakov zoznamu.)
 • Použite hromadnú operáciu Zoznam rodných čísiel a kliknite na Kopírovať.
  Import testovania
 • Prihláste sa na https://testovanie.iedu.sk/vysledkyss.aspx. Kliknite do okna pre zadanie rodných čísiel pravým tlačidlom myši a zvoľte Prilepiť (Paste) a následne na Preber údaje.
  Import testovania
 • Stiahnutý súbor vysledky.xls s výsledkami Testovania 9 pre zadané rodné čísla si uložte. Môžete ho použiť podľa svojej potreby v prijímacom konaní. V prípade, že chcete súbor vysledky.xls importovať do eŠkoly, kliknite na hlavné menu (motýlik vľavo hore) a použite funkciu Importovať Výsledky Testovania 9.
  Import testovania
 • Naimportované údaje nájdete u žiakov na pohľade Prijímaní žiaci, záložka Prijímacie skúšky. Následne môžete samozrejme použiť ďalšie štandardné nástroje programu eŠkola na prácu s údajmi (pridať stĺpce s výsledkami do zoznamu, triediť podľa nich, filtrovať,..).
Pomohol Vám tento článok?
Nie, nepomohol: 0
Počet zobrazení článku: 478

Ďalšie informácie

Ako importovať do programu eŠkola údaje z XLS súborov?
Vzdelávacie poukazy
Loading